Leven & Meer

Over voortbewegen per benenwagen, camper of fiets, pelgrimeren, dankbaarheid, geloof, stilte en bewust genieten van kleine dingen.

Klooster Huissen

2 reacties

Er zijn verschillende manieren van zingeving te bedenken. Mijn blog gaat over hoe ik daar in sta. Bewust nadenken over wat belangrijk voor je is. Wat drijft een mens? Harry, (blogger & vlogger) heeft ook zijn blog hierop gebaseerd en naar genoemd. “Waar loop jij warm voor”. En waarom? Heel boeiend om te gaan volgen!

Die verschillende wegen naar Rome gelden ook voor het zoeken naar ontspanning. Hoe komt een mens tot rust? Hoe laat een mens zijn problemen en alle dingen die hij mee maakt of mee heeft gemaakt los? Net als vele met mij wandel ik. Niets zo fijn als het hart zwaar voelt, om stappen te zetten, voetje voor voetje in een miezerige regenbui. Als het nodig is ga ik naar het klooster. En dat was vorige week nodig. Zoals ik op instagram schreef: A few days of rest & silence after a intense period.

De valkuil in een mensenleven is het steeds maar doorgaan. Hard zijn. Mee willen doen aan alles wat voorbijkomt. Doorwerken. Kop in het zand. Kijken naar een ander en vandaar uit handelen. Het valt allemaal best mee. Een ander heeft het veel erger als ik.

Gek is dat toch. De psychiatrische hulpverlening is niet toereikend. Lange wachtlijsten. Kloosters en retraite-oorden zitten vaak maanden van tevoren al volgeboekt. De pelgrimstocht naar o.a. Santiago is populairder dan ooit. Er is nog nooit zo’n groot aanbod (en behoefte) geweest aan mindfullness cursussen, intuïtief dansen, yoga, meditatie, rebirthing en noem het maar op.

Er is een probleem. A worldwide problem. Kon het allemaal maar wat simpeler. Kon het allemaal maar wat rustiger. Kon het allemaal maar wat minder. Ik hoop op een kentering. Verander de wereld, begin bij jezelf. En dat is wat ik probeer te doen. Ik praat erover met anderen en schrijf het jullie.  🙂

Mijn manier om los te komen van alle prikkels, verdriet en problemen, is om me even letterlijk los te maken. Dicht bij mezelf proberen te komen. En dat is zwaar kan ik je vertellen. Elke keer weer.

Ik ben benieuwd hoe jullie dicht bij jezelf blijven? Hoe komen jullie tot rust?

Hieronder nog een paar foto’s van het klooster (en de wandelingen) in Huissen.

Samsung Juni 2016 165Samsung Juni 2016 167

 

 

 

 

 

 

 

Samsung Juni 2016 168

 

 

 

 

 

 

Samsung Juni 2016 171Samsung Juni 2016 172

 

 

 

 

 

 

 

 

Samsung Juni 2016 170

Samsung Juni 2016 164

 

 

 

 

 

 

 

 

Advertentie

Auteur: Levenenmeer

Ik geniet van kleine dingen. Ik geloof in God. Ik wil bewust leven. Ik werk als verpleegkundige. Ik hou van de stilte. Ik kook graag, maar eet nog liever. Ik ben getrouwd en mama. Ik vind schrijven, lezen, creatief zijn met bloemen en fotograferen leuk. Ik heb een hond en omarm de seizoenen. En ik hou van reizen en dan het liefst naar Frankrijk.

2 thoughts on “Klooster Huissen

  1. Dit spreekt mij erg aan Mirjam! Ik vraag mij af hoe het komt dat iedereen zo bezig is met zingeving, zoeken naar jezelf.
    Ik ben zelf gereformeerd opgevoed, maar heb hier nooit iets mee gedaan. Door de Camino ben ik allereerst mijzelf heel erg tegengekomen, maar ook die oude rituelen van de Katholieke Kerk. Mij werd duidelijk dat ik dat vooral gemist heb in de Gereformeerde Kerk. De Mystiek in de Kerk. Dat boeit mij, ik ben liever een zoeker dan een gelover.
    Ik vind het wel heel mooi dat je je eigen gevoelens wat betreft je geloof zo op een blog zet.

    Like

  2. Morning lief, al even geen blogs gelezen maar zit al vanaf heel vroeg buiten van het uitzicht te genieten hier in Hongarije, ook een soort van mediteren zullen we maar zeggen, wat een rust. Mooi geschreven heb je dit weer. Wat zo leuk is en wat ik steeds vergeet te zeggen, de dominee van het ziekenhuis organiseert een weekend ook naar dit klooster in september. Een collegaatje van mij gaat mee helemaal gratis en voor niets???? Ze vroeg nog of ik ook meega maar ik heb het te druk in september.
    Liefs Cootje

    Like

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.