Leven & Meer

Over voortbewegen per benenwagen, camper of fiets, pelgrimeren, dankbaarheid, geloof, stilte en bewust genieten van kleine dingen.

Wandelen & De Graanrepubliek

1 reactie

Afgelopen week zijn mijn moeder en ik gestart met 1 van de vele wandelingen die uitgezet zijn door “Waddenwandelen”. 1200 kilometer aan wandelmogelijkheden dichtbij het wad. Er bestaat zelfs een app. Wij hebben gekozen voor een gedeelte van de wandeling “De Graanrepubliek”. Het landschap maakt de geschiedenis tastbaar: de rijkdom van de herenboeren, de graanbaronnen en het harde leven van de boerenarbeiders en -meiden.. Echter….

Er bleek een stormachtige dag met veel (mot)regen te zijn voorspeld. Evengoed toch de stoute schoenen aangetrokken en op naar Bad Nieuweschans. De plaats dichtbij Duitsland is natuurlijk heel bekend om zijn bronnenbad en aldaar in de brasserie hebben we een flinke bui laten overtrekken onder het genot van koffie met hun bekende worteltjestaart.

Samsung Juni 2016 095

Maar even door de zure appel heen bijten. Gelijk al wat verkeerd gelopen. Ik ging ervan uit dat het station dichtbij het kuuroord zat. Het leverde echter wel bijzondere plekjes en gebouwen op.

20170320_102728

Met de auto naar het station en daar zien we al duidelijk aangegeven waar we moeten beginnen. Je kan evengoed ook zelf een route maken. Het hele wandelnetwerk hangt van knooppunten aan elkaar, net zoals veel fietsroutes zijn opgebouwd.

We lopen richting Nieuwstatenzijl, langs de Westerwoldsche Aa. Een oud riviertje nabij Westerwolde dat richting de Dollard stroomt en deels rijksgrens is.

20170320_110809

Via een pad vol “Grunniger klaai” lopen we vol tegen de wind en regen door de velden.

20170320_112935

We passen het pad wat aan, want we willen langs een aantal prachtig uitziende herenboerderijen lopen.

20170320_115150

Vervolgens snijden we een stuk van de route af, want 18 kilometer is vandaag voor mijn lichaam teveel van het goede. Een mens moet zijn beperkingen toegeven. We eten in Drieborg onze meegebrachte lunch zonder regen! Daarna via Nieuw Beerta i.p.v. er omheen. Hier staan ook imposante boerderijen. De klei ligt er kaal en donker bij. De landerijen zullen in de Zomer een hele andere uitstraling hebben. Het graan vermaalt men niet meer tot broodmeel, maar wordt verkocht als veevoer. Het stro wordt tot grote balen geperst. Via een lange weg terug richting Nieuweschans. Dat laatste stuk een beetje saai. Veel regen en storm. Mijn moeder had regelmatig ruzie met haar paraplu. Toch kijkt ze wel heel gelukkig. 🙂

20170320_130941

Advertentie

Auteur: Levenenmeer

Ik geniet van kleine dingen. Ik geloof in God. Ik wil bewust leven. Ik werk als verpleegkundige. Ik hou van de stilte. Ik kook graag, maar eet nog liever. Ik ben getrouwd en mama. Ik vind schrijven, lezen, creatief zijn met bloemen en fotograferen leuk. Ik heb een hond en omarm de seizoenen. En ik hou van reizen en dan het liefst naar Frankrijk.

One thought on “Wandelen & De Graanrepubliek

  1. Lijkt me een mooie route om te lopen, jammer van het weer.

    Geliked door 1 persoon

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.